Hírek
2013. Június 09. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: technika.us
Sony Xperia M - belépő szintű okostelefon olcsón

Az idei év hatodik, közülük pedig a legkisebb okostelefonját készül piacra dobni a Sony, nevezetesen a Sony Xperia M-et, mely duál SIM-es változatban is kapható lesz.
A Sony-nak ebben az évben átlagosan minden hónapra jut egy okostelefon-újdonsága. A június sem kivétel ezalól, hiszen a japán gyártó a minap bejelentette a Sony Xperia M és a Sony Xperia M Dual érkezését. A kettő között csupán az a különbség, hogy a "dual" szócskával illetett modell két SIM kártyát is tud kezelni. A Sony 2013-as palettájának legkompaktabb méreteivel rendelkező okostelefonja 4 colos, karcolásvédelemmel ellátott, 854 x 480 pixel felbontású érintőkijelzővel, kétmagos, 1GHz-es processzorral, 4GB beépített memóriával, Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszerrel, 5 megapixeles, HDR képességű hátlapi kamerával és VGA előlapi kamerával rendelkezik. Ehhez olyan funkciók társulnak, mint a HSDPA, a Wi-Fi, a GPS, valamint a ClearAudio+, az xLOUD és a 3D Surround Sound hangtechnológia, a tárolóhely pedig microSD kártyával bővíthető. A készülék emellett támogatja az olyan NFC-képes eszközökhöz való csatlakozást, mint például a legújabb Bravia TV vagy az SBH20-as vezeték nélküli sztereó headset.
Mind a Sony Xperia M, mind pedig az Xperia M Dual elérhető lesz fekete, lila és fehér színben is, de az egy SIM-es változat sárgában is rendelkezésre áll majd. A gyártó szerint a belépő szintű okostelefonok megvásárlásáért nem kell mélyen a zsebünkbe nyúlnunk, de erre őszig még várnunk kell.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.