Hírek
2022. Február 13. 19:30, vasárnap |
Bulvár
Forrás: mti
Sorozattal folyatódik a Szárnyas fejvadász
A Szárnyas fejvadász replikánsainak története az Amazon Prime Video streamingszolgáltatásán folytatódik: a Blade Runner 2099 egyik executive producere Ridley Scott, az eredeti film rendezője lesz.
Scott 1982-es kultfilmje, a Szárnyas fejvadász 2017-ben folytatódott a Denis Villeneuve rendezésében készült Szárnyas fejvadász 2049 című produkcióval.
Az Amazon Stúdió a napokban jelentette be, hogy a történet tovább folytatódik a Blade Runner 2099 című sorozattal, amelynek forgatókönyvét Silka Luisa írja, aki executive producerként is dolgozik majd a szérián - számolt be róla a deadline.com.
A Blade Runner 2099 az első élőszereplős sorozat, amely a Szárnyas fejvadász nyomán születik. Hollywoodi hírforrások szerint elképzelhető, hogy Ridley Scott is rendez majd epizódot vagy epizódokat, ahogy A farkas gyermekei című HBO-sorozatnál tette, de ezt a stúdió nem erősítette meg. Scott jelenleg a Joaquin Phoenix és Vanessa Kirby közreműködésével készülő Napoleon című filmen dolgozik.
A Blade Runner 2099, ahogy a címe is jelzi, ötven évvel a Szárnyas fejvadász 2049 után veszi fel a történet fonalát. Deckard, a Szárnyas fejvadász főszereplője (Harrison Ford), aki Villeneuve folytatásában is megjelent, a sorozat történetének idején már nyilván nem él, ahogy más szereplők sem, ezért a szériában valószínűleg számos új szereplővel találkozhat majd a közönség.
A szárnyas fejvadászok olyan nyomozók, akiknek feladata a humanoid robotok, replikánsok felkutatása, akik földön kívüli kolóniákról szöktek meg, ahol többek között munkaerőnek vagy katonáknak szánták őket a véget nem érő intergalaktikus háborúkban. A Szárnyas fejvadász korában a túlnépesedett Föld már szinte lakhatatlanná vált.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 07:55, kedd | Bulvár
Négynapos lesz idén a Hollókői Húsvéti Fesztivál
Folklórprogramokkal, palóc gasztronómiával, népszokások felelevenítésével és az elmaradhatatlan locsolkodással várja a látogatókat a Hollókői Húsvéti Fesztivál
2025. Április 05. 07:57, szombat | Bulvár
Magyarellenes molinóval üzentek, székely zászlót rongáltak a bukaresti szurkolók Székelyföldön
Magyarellenes molinót feszítettek ki rövid időre a csíkszeredai Mikó-vár előtt, Csíkszentkirályon a turulszobor mellé kitűzött székely zászlót rongálták meg a Steaua Bucuresti futballcsapat szurkolói Székelyföldön
2025. Április 01. 07:25, kedd | Bulvár
Elkészült a Horizont kerékpáros kéktúra Bakonybél és Nagyoroszi közötti szakasza
2025. Március 29. 09:04, szombat | Bulvár
Magyar sztárok adnak koncerteket idén is a veszprémi Gyárkertben
A magyar könnyűzenei élet szereplői lépnek fel nyáron Veszprémben, a Gyárkertben - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.