Hírek
2012. Március 09. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Őssejttel a szervkilökődés ellen

Őssejt segítségével a kutatók olyan új módszert találtak ki, amivel megakadályozható, hogy a szervezet kilökje a beültetett szervet, mégpedig úgy, hogy becsapják az immunrendszert.
Az amerikai kutatók elsődleges klinikai tesztjei sikeresnek bizonyultak – írja a BBC.
A kutatók ezzel új utakat nyitnak a transzplantáció területén, ugyanis a szervátültetések egyik legismertebb rizikója a kilökődés, vagyis amikor a szervezet nem fogadja be az idegen szervet, arra „behatolóként” tekint, ezért támadást indít ellene.
Az új eljárással a kutatók nyolc veseátültetett pácienst kezeltek. A módszer lényege, hogy a páciens immunrendszerének befogadóképességét még a szervátültetés előtt csökkentik, majd ezt követően a donortól származó csontvelő őssejtet ültetnek be a szervezetbe. Így olyan immunsejtek alakulnak ki a páciens szervezetében, mint a donoré, ezért csökken a kilökődés kockázata.
A nyolc beteg közül ötnek már a műtétet követő egy éven túl nincs szüksége kilökődésgátló gyógyszerre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán