Hírek
2020. Január 13. 08:52, hétfő |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Súlyos károkat okozott izraeli harci repülőkben a rendkívüli esőzés
Súlyos károkat okozott izraeli harci repülőkben az utóbbi napok rendkívüli esőzése - jelentette a helyi média vasárnap este.
Néhány óra alatt sokfelé több deciméternyi csapadék esett rendkívül heves felhőszakadásokból, a lezúduló víz pedig elárasztotta a harci gépek hangárait még mielőtt biztonságba helyezhették volna őket.
Az izraeli légierőnél több millió sékelre (több százmillió forintra) becsülik a károkat, melyek az egyik, déli országrészben lévő légi támaszponton keletkeztek. A javításokat követően pár napon belül bevetésre készek lesznek a vadászgépek.
A katonai cenzúra három napig megakadályozta, hogy a károk nyilvánosságra kerüljenek, de vasárnap az izraeli média bemutathatta a történteket. A tizenkettes televízió híradása szerint a Negev sivatagban hirtelen megjelent vízfolyás mintegy másfél méter magasságban árasztotta el a hangárokat.
Az utóbbi hetek szélsőségesen csapadékos időjárása miatt hét ember meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.
