Városlista
2025. október 8, szerda - Koppány

Hírek

2014. Április 01. 08:20, kedd | Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem

Szaporodnak az avartüzek a térségben

Szaporodnak az avartüzek a térségben

Összesen 12 esetben kellett a megye tűzoltóinak szabadtéri tűzhöz vonulniuk az elmúlt hétvégén. Mindegyik esetnél a mezőn, a domboldalon található lángoló, parázsló száraz füvet kellett oltani.

A katasztrófavédelem arra kéri a lakosságot, hogy a szabadtéri tűzgyújtás szabályait tartsák be. Ne dobjanak el égő, izzó cigaretta csikket. A kijelölt tűzgyújtási helyen a tűz eloltásáról megfelelő módon gondoskodjanak, bizonyosodjanak meg róla, hogy a tűz valóban kialudt és a parázs sem izzik már. Ha erős szél fúj, inkább ne gyújtsanak tüzet, hiszen elég egy elfújt parázs darab, ha kellően száraz a környezet, pillanatok alatt lángra lobban.

Kerti hulladékot a hatályos jogi szabályozás szerint tilos égetni, a tiltás alól azonban az önkormányzat helyi rendeletben adhat felmentést, mely rendelet szabályozza az égetés feltételeit és körülményeit. Arról, hogy mikor lehet a kertben égetni, a helyi önkormányzatnál kell érdeklődni. Amennyiben az önkormányzatnak nincs ilyen rendelete, akkor nem szabad avart és kerti hulladékot égetni.

A legfontosabb, hogy soha nem szabad felügyelet nélkül égetni, és minden esetben gondoskodni kell a lángok eloltásáról.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi

TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT

a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával

2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi

Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon

A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.

2025. Szeptember 19. 12:35, péntek | Helyi

Több százan vettek részt a Richter Egészségdélelőttön