Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2011. Október 25. 14:45, kedd | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Szigorúbb alkoholreklámozást szeretnének a brit fiatalok

Szigorúbb alkoholreklámozást szeretnének a brit fiatalok

Fiatal felnőttek és kiskorúak bevonásával készült brit felmérés szerint sokan szeretnék, ha egyértelműbb figyelmezetések szerepelnének az alkoholos italokon, és ha szigorítanák az italok reklámozási lehetőségeit.

Az Alcohol Concern 2300 fiatal felnőtt és 18 év alatti válaszadó bevonásával végezte felmérését, amely szerint a fiatalok szeretnék, ha a két korosztály tagjait, különös tekintettel a kiskorúakat jobban védenék az alkoholreklámoktól. A vizsgálat szerint a válaszadók hatvan százaléka ideálisnak tartaná, ha az italreklámokat csak a korhatáros, 18 év felettieknek javasolt filmek előtt vetítenének, 58 százalék egyet értene azzal is, ha a tévécsatornák csak este 9 óra után sugároznák ezeket. A szigorítás iránti igény abból is fakadhat, hogy a megkérdezettek fele nem ismeri azokat a marketingstratégiákat, amelyek alapján a sportolók mezén, a fesztiválokon vagy a közösségi médiafelületeken megjelenő terméknév reklámnak minősül.


A kutatás szerint sokan úgy vélik, nem elegendőek az alkoholos italok online weblapjainak elérhetőségét szabályozó internetes szűrők, bár a közösségi médiafelületek hivatalosan szűrik a 18 év alattiak hozzáférését. Emellett a fiatal nők 70 százaléka szükségesnek tartaná azt is, hogy egyértelműbb figyelmeztetések kerüljenek az alkoholos italok üvegeire.

Az Alcohol Concern szerint kutatása azért is érdemel kiemelt figyelmet, mert a vizsgálatba bevont korosztályt ritkán kérdezek meg ebben a kérdésben. A szervezet szerint a brit kormánynak meg kellene vizsgálnia, hogy a jelenlegi szabályozás mennyiben tud megfelelni a vizsgálat során megfogalmazott igényeknek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán