Hírek
2021. Április 19. 20:10, hétfő |
Belföld
Forrás: Ripost
Szörényi Levente, Bródy János és Feke Pál az István a királlyal támogatja Áder János alapítványát
A napokban írtuk meg, hogy Áder János köztársasági elnök és felesége egy alapítványt hozott létre a koronavírus-járvány miatt árván maradt gyermekek megsegítésére, amelyhez további támogatókat vártak.
Ehhez csatlakozott Szörényi Levente, Bródy János és Feke Pál, akik egy Jótékonysági István, a király koncerttel támogatják Áder János alapítványát.
Szörényi Levente, Bródy János szerzőpáros támogatásával jótékonysági István, a király koncertet rendeznek Áder János köztársasági elnök és felesége, Herczegh Anita által a koronavírus miatt árván maradt gyermekek megsegítésére létrehozott alapítvány javára. A legendás rockopera koncertváltozata Feke Pál és társulata előadásában kerül színpadra szeptember 28-án a Papp László Sportarénában.
Az István, a király szerzői, Szörényi Levente és Bródy János, valamint a művet előadó Feke Pál által létrehozott társulat tagjai a koncertből befolyó összeget a koronavírus miatt árván maradt gyermekek megsegítésére létrehozott Regőczi István Alapítványnak adományozzák.
Regőczi István "árvamentő pap volt, ahogyan tisztelői nevezték, Isten vándora 1915. október 5-én született.Máriaremetén volt hittanár és káplán; majd a Váci Egyházmegye szolgálatában Vácott megalapította a Sasfiókák elnevezésű gyermekotthont több mint 300 hadiárva számára. Mint minden egyházi egyesületet és intézményt, a kommunista hatalom 1949-ben államosította és feloszlatta az árvaházat is. Regőczi atyát Kistarcsára internálták. 1953-as szabadulása után Máriabesnyőre került, ahol lelkipásztori szolgálata mellett újból gyermekotthont létesített.
Áder János korábban elmondta hogy, sokat gondolkodtak az alapítvány nevén, végül Regőczi István neve mellett döntöttek, mert a katolikus pap egész életében, már a második világháborút megelőzően is, árva gyerekekről gondoskodott.
Fotó: szon.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
