Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2012. Március 23. 14:09, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Sztrájkra is készek a háziorvosok

Sztrájkra is készek a háziorvosok

Kimaradtak az egészségügyi béremelésből a háziorvosok, de például az aszisztensek a védőnők, az otthonápolásban dolgozók, valamint a patikai asszisztensek is.

A háziorvosok áprilisig várnak, és ha a kormány addig nem változtatja meg döntését, akkor radikálisabb eszközöket vetnek be, akár sztrájkolhatnak is - írja a Magyar Nemzet.

Selmeczi Kamill, az Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke azt mondta: meg kell gondolni, mi legyen ügyvédi letétbe helyezett felmondóleveleik sorsa. Az alapellátó orvosok tárgyalási ajánlattal fordulnak az egészségügyi államtitkársághoz.

Az elnök megjegyezte, hogy mivel a háziorvosok döntő többsége vállalkozóként végzik tevékenységét, náluk a finanszírozást kell emelni, hiszen a bérüket abból gazdálkodják ki. A Magyar Védőnők Egyesülete is megdöbbenéssel fogadta, hogy az alapellátásban dolgozók kimaradnak a béremelésből. Az egyesület más szakmai szervezetekkel egyeztet, és ezután dönt a lehetséges nyomásgyakorlásról.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.