Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2019. November 02. 05:00, szombat | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Taekwon-do Esztergomban!

Taekwon-do Esztergomban!

A PILE SC Taekwon-do szakosztály a megkezdte működését Esztergomban is! Ezt az egész kérdéskört ellehetne intézni ennyivel. De felmerül a kérdés, kik azok a Pilések???? Mi az Taekwon-do??? Eszik vagy isszák???

Így hát mielőtt elmesélnénk, hol is mikor vannak az edzek először ismerkedjünk meg a szakosztállyal.

Mi is aTaekwon-do?

A Taekwon-do egy koreai eredetű küzdősport, harcművészet. Melyet a koreai hadsereg számára hozott létre Csho Honghi Nagymester az 1930-s években. Hazánkban 70-es években jelent meg Harmat László Nagymesternek köszönhetően. Egy olyan sportágról beszélünk, melynél az akrobatikus lábtechnikák előtérben vannak más küzdősportokkal szemben, és kellő képen összetett mozgáskultúrával rendelkezik. A taekwon-do önfegyelemre tanít, segít a gyerekeknek az összpontosításban. Javítja a mozgáskoordinációt.

A PILE SC (Pilisszentkereszti Előre Lendület Sport Club) egy 1975-ben alakult sport szervezet, aminek akkor még a fő profilja a foci volt. Majd 25 évvel ezelőtt megjelent egy új szakosztály a PILE SC TAEKWON-DO szakosztálya. Amely hatalmas lendülettel kezdet terjedni Pilisszentkereszten. A munka olyan jól sikerült, hogy a 2000-s évek derekára már több Európa- és világbajnoki éremmel is büszkélkedhetett a szakosztály. Majd történt egy edzőváltás, mely után újabb érmek tömkelegei jöttek.

Ezek után került képbe Glück Géza, aki átvette a szakmai munka irányítását és idestova 8 éve irányítja a szakosztályt. Jelenleg ott tart, hogy az összes hazai Taekwon-dos eseményen részt vesz sportolóival, és eddig még nem volt olyan, hogy ne tértek volna haza érmekkel.

Esztergomban is!
Egyik mestere és barátja, Héring Balázs Esztergomban lakik. És egy éve úgy döntöttek, hogy belevágnak és megnyitják a PILE TKD esztergomi bázisát. Jelenleg ott tartanak, hogy már az esztergomi csapat is 2 versenyzőt is ad a klubnak, akik ráadásul érmekkel is meghálálják a munkánkat (Szabó Boldizsár, Lukács Csongor)!
Ezzel nem állnak meg, fejlődnek tovább, készülnek a versenyekre. Már csak az lehet a kérdés, hogy mikor vannak az edzések? Hol vannak az edzések, és kiket is látnak ide szívesen?

Az edzések hétfőn és szerdán vannak 18:00-19:30-ig. Az Esztergomi Aquasziget emeleti termében. És hogy kiket várnak 5-95 éves korig bárkit, aki szeretne mozogni szeretné levezetni a feszültséget, szeretne egy jó csapathoz tartozni és eredményeket elérni.

Elérhetőségek:

Glück Géza II.dan
Tel.: 06306511107

Héring Balázs I.dan
Tel.: 06703218573

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi

BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG

A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.