Városlista
2026. június 18, csütörtök - Levente

Hírek

2012. Július 10. 06:11, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Tanítsunk életet menteni!

Tanítsunk életet menteni!

Társadalmunk érdeke a gyerekeket fiatalkorban elsősegély nyújtásra tanítani. Csak Magyarországon évente 16 ezer ember kap szívrohamot, de sajnálatos módon, kevesen tudják mit is kellene tenniük - írja a BBC.

Az általánosiskolás korú gyerekek 73 százaléka szívesen megtanulná, hogyan kell valakit újraéleszteni, továbbá a szülők és a tanárok döntő többsége is szívesen venné, ha utóda részesülne ilyen nemű oktatásban - derült ki egy nemzetközi felmérésből.

Az oktatásban nem csak az precíziós újraélesztést sajátítanák el, hanem azt is megtanulnák, mit kell tenni egy öntudatlan személlyel, fuldoklóval, vagy súlyosan vérző beteggel. Az elsősegély-oktatást kiegészítenék még egészség- és testneveléstudomány órákkal is. Olyan szituációkra készítenék fel a diákokat, amikkel lehet, hogy később életük során szembe kell nézniük. A kérdőív kitöltésében 2,000 szülő, 1,000 tanuló és 500 tanár vett részt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 13:00, szerda | Életmód

Erdő Péter fogadta Magyar Pétert

Erdő Péter bíboros, prímás esztergom-budapesti érsek fogadta Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti prímási palotában - tudatta a főegyházmegye kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 16. 16:00, kedd | Életmód

Fotókiállítás a Hungaroring 40 évvel ezelőtti megnyitójának emlékére

Jubileumi fotókiállítás látható hétfőtől a budai Millenáris Parkban abból az alkalomból, hogy 40 éve a Drapál János Emlékversennyel ezen a napon nyílt meg a Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszíne, a Hungaroring.

2026. Június 16. 09:00, kedd | Életmód

Agrárkamara: működött az Országos Jégkármérséklő Rendszer a piros riasztás alapján

Az Országos Jégkármérséklő Rendszer (JÉGER) folyamatosan dolgozott vasárnap a piros riasztás alapján, a legmagasabb kockázatú területeken összesen 283 generátort indítottak el

2026. Június 15. 07:00, hétfő | Életmód

Megérkezik a nyár első hőhulláma a héten

A héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma: