Hírek
2017. Január 31. 07:36, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Templomokba betörő iszlamistákat ítéltek el Németországban
Németországban elítéltek hétfőn nyolc radikális iszlamistát, akik betörtek templomokba és iskolákba, hogy pénzt szerezzenek Szíriában utazó dzsihadisták támogatására.
A kölni tartományi bíróság két év hét hónap és négy év tíz hónap közötti börtönbüntetésre ítélte a 22 és 36 év közötti férfiakat csoportosan, bűnszövetségben elkövetett rablás miatt. A csoport több tagja súlyos testi sértés miatt is szabadságvesztés büntetést kapott.
Az ítélet szerint a csoport betört öt templomba és iskolába Siegen térségében, illetve egy afrikai népművészeti tárgyakat árusító kölni üzletbe. Pénzt és értéktárgyakat tulajdonítottak el, 19 ezer euró értékben. A bűncselekményeket még 2014 előtt követték el.
Az ügyészség súlyos, állam elleni bűncselekmény előkészítésével is megvádolta a radikális iszlamizmus legnépszerűbb németországi irányzata, a szalafizmus hívei közé sorolt férfiakat, de ezt nem tudta bizonyítani a rendkívüli biztonsági intézkedések mellett lefolytatott tárgyaláson, amely 15 hónapig tartott. A 90 tárgyalási napon 60 tanút hallgattak meg, az ügyészség egyebek között 340 lehallgatott telefonbeszélgetés leiratát nyújtotta be bizonyítékként, a 435 oldalas vádirathoz csatolva.
A Rheinische Post című lap beszámolója szerint a pénzt Németországból Szíriába utazó dzsihadisták támogatását szolgálta. A csoport egyik tagja legkevesebb három harcost toborzott az Iszlám Állam terrorszervezetnek, egy másik pedig pénzt és egy mentőautót juttatott el az al-Kaida nemzetközi dzsihadista hálózathoz tartozó Dzsabhat Fatah as-Sám (korábbi nevén an-Núszra) egyik szövetségesének, az Ahrar al-Sham nevű szíriai fegyveres szervezetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

