Hírek
2016. Március 26. 08:11, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Terrorizmus: egy támadás a biztonságot nyújtó viselkedési formákat is lerombolja
Egy terrortámadás alapjaiban lerombolja a biztonságot nyújtó viselkedési formákat - mondta Rosta Teodóra pszichológus az M1 aktuális csatornán péntek este.
A támadás következményeit részletezve azt mondta: átstrukturálódnak a hétköznapok, megváltoznak az értékek, attitűdök, viszonyulások és bizalmatlanok lehetünk a másikkal szemben.
Olyan társadalomban, ahol vannak etnikai csoportok, a velük kialakított kapcsolat is alapjaiban változik meg - tette hozzá.
Rosta Teodóra hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az előítéleteket keretek között lehet tartani.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 12. 09:54, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Január 12. 09:51, vasárnap | Belföld
Menczer Tamás szerint Brüsszelben lesz a legfontosabb harctér
Menczer Tamás: Donald Trump hivatalba lépésével Brüsszel válik a legfontosabb harctérré a múlt és a jövő erői között.
2025. Január 11. 09:22, szombat | Belföld
Mabisz: 2025-től már elektronikusan is érvényes a zöldkártya
Január elsejétől az Európai Unió minden tagállamában elektronikus formátumban is érvényes a zöldkártya, a gépjármű üzembentartójának nem kell azt kinyomtatnia - tájékoztatta pénteken az MTI-t a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz
2025. Január 11. 09:21, szombat | Belföld
Meteorológia: megdőlt a fővárosi napi szélrekord
Megdőlt a fővárosi szélrekord csütörtökön - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján pénteken.