Hírek
2016. Március 23. 07:44, szerda |
Helyi
Forrás: sajtóközlemény
Területi együttműködést segítő program az Esztergomi Járásban

Modell jellegű együttműködési program valósulhatott meg az Esztergomi járásban az Államreform Operatív Program keretében
Esztergom Város Önkormányzata az ÁROP-1.A.3 azonosítójú pályázati konstrukciójának segítségével modell jellegű együttműködési programot valósíthatott meg az Esztergomi járásban
Esztergom Város Önkormányzata 2015 márciusában 21,6 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült a Miniszterelnökségtől, mint pályázati Közreműködő Szervezettől.
A projekt keretében egy olyan együttműködési modell került létrehozásra, amely fenntartható módon teszi lehetővé, hogy a járásban lévő esélyegyenlőségi csoportok közvetlenül is megszólítva legyenek és személyes bevonásuk által részesei legyenek a helyi közösségeknek, a közösségek által előmozdított helyi kezdeményezéseknek.
A projekt modell értékét elsősorban annak fenntartható jellege adta. A projekt kifejezett célja a közösségek helyi akciókba való bevonása és a közösségek megerősítése volt annak érdekében, hogy a célcsoporttal közösen kerüljön kialakításra az esélyegyenlőségi intézményrendszer hatékonyabb működése, elérve ezzel azt, hogy a célcsoport az új típusú kezdeményezéseket ne felülről jövőnek, hanem magáénak érezze.
A projekt keretében megvalósult egy „Open Space fórum”, mely a járás szereplőinek igen széles körét gyűjtötte össze egy platformra. A fórumon irányított módon, saját maguk fogalmazhatták meg az esélyegyenlőség területén elérendő legfontosabb célokat, valamint az ehhez kapcsolható tevékenységeket.
Az Arany János Általános Iskolában és a Balassa Bálint Szakközép Iskolában megrendezésre került az esélyegyenlőségi nap, mely a kulcsfontosságú célcsoportot, a gyermekeket szólította meg az esélegyenlőséggel kapcsolatban.
A kisebb helyi településeken megvalósult helyi közösségfejlesztő tevékenységek a helyi esélyegyenlőségi célcsoportok részvételével, bevonásával valósult meg azzal a céllal, hogy a területi együttműködés ténylegesen új alapokra kerüljön.
A 6 alkalommal ülésező esélyegyenlőségi kerekasztal folyamatosan nyomon követte és egyúttal becsatornázta a projekt keretében bevont helyi szereplők véleményét és tapasztalatait.
A projekt keretében egy 12 főből álló koordinátori hálózat kialakítására is sor került. Feladatuk olyan képességek elsajátítása és gyakorlása volt a projekt során, amelyekkel a helyi közösségeket hatékonyabban meg tudják szólítani és bevonni őket a közösségi tevékenységekbe is. Ezen túlmenően a koordinátorok konkrét helyi közösségfejlesztő akciókat is megvalósítottak.
A járási szintű esélyegyenlőségi programterv megalapozásához szükséges volt egy részletes helyzetfeltárásra. Ennek részeként sor került dokumentumelemzésre, mélyinterjúk készítésére és a nemzetközi jógyakorlatok átvizsgálására is.
A fejlesztés eredményeként létrejött egy járási szintű együttműködési program, melyben az esélyegyenlőségi intézkedések nem központilag fogalmazódnak meg, hanem a témában érintettek bevonásával. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósulhatott meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.
2025. Március 25. 23:26, kedd | Helyi
Richter TETT-mesepályázat – Díjazták a legjobb természettudományos meséket
2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi
KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT
Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.