Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2016. Január 06. 11:43, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Tizenhat településen kifogásolt a levegő minősége

Tizenhat településen kifogásolt a levegő minősége

Tizenhat településen is kifogásolt a levegő minősége az elmúlt 24 óra mérései alapján, Vácon a szálló por koncentrációja meghaladta a tájékoztatási küszöbértéket, a város levegője egészségtelen minősítést kapott

- közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a Facebook-oldalán szerdán.

A tájékoztatás szerint Budapest, Százhalombatta, Miskolc, Kazincbarcika, Sajószentpéter, Oszlár, Eger, Debrecen, Szeged, Sopron, Szentgotthárd, Esztergom, Dorog, Várpalota, Dunaújváros és Pécs levegője kifogásolt.

Az érintett településeken az arra érzékenyeknél légzőszervi tünetek - köhögés, nehezebb légzés - jelentkezhettek, a betegek panaszai súlyosbodhattak. Az ÁNTSZ azt ajánlja, hogy az itt élők lehetőleg ne tartózkodjanak hosszú ideig a szabadban, most kerüljék a kültéri, aktív fizikai munkát és a sportolást.

A meteorológiai előrejelzés szerint azokban a térségekben, ahol megérkezik a csapadék, a levegő-egészségügyi helyzet javulása várható - írták.

Címkék: levegő, minőség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László

A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.