Hírek
2017. Május 05. 19:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Tizennégy megye harmincegy közössége verseng a Let\'s Colour pályázatán
Elindult a szavazás arra a harmincegy közösségre, amelyek beneveztek a Let\'s Colour Településszépítő Egyesület idei pályázatára, amelyen közösségi falfelületeik festéséhez lehet festéket nyerni.
Az egyesület pénteki közleménye felidézi, hogy a projektben bármely közösség vagy társadalmi csoportosulás elindulhatott, akik tevékeny részt szerettek volna vállalni környezetük megszépítésében. A részvétel során az egyetlen kritérium az volt, hogy az adott közösség életében központi szerepet betöltő, kifestendő beltéri falfelületet a pályázó biztosítsa.
A kiírás nyerteseinek a festéshez szükséges mennyiségű festéket, a grafikai terveket, a munka koordinálását valamint a szakértői támogatást a Let's Colour biztosítja, a festést pedig a közösségek önkéntesen, együtt valósítják meg.
A pályamunkákra az egyesület weboldalán szavazhat a közönség május 21-ig, a 10 ezer fő alatti, valamint a tízezres lélekszámot meghaladó települések kategóriában. A három-három legtöbb voksot gyűjtő pályázat kerül a döntőbe, ahol szakmai zsűri hirdeti ki a győzteseket május 22-én. A döntőbe bejutó, de nem nyert pályázók idén is 50-50 liter színes beltéri falfestéket kapnak. A festéseket legkésőbb augusztus 15-ig kell megvalósítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
