Hírek
2017. Április 20. 07:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több áramot használtunk az első negyedévben, mint tavaly
A magyarországi bruttó villamosenergia-fogyasztás 3 százalékkal volt magasabb az idén az első negyedévben, mint tavaly ugyanebben az időszakban
- állapítható meg a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. honlapján közzétett adatokból.
A bruttó áramfogyasztás 2017. január-márciusban 11,76 terawattóra volt, egy évvel korábban még 11,39 terawattóra. A növekedés a tartósan hideg időjárásnak tulajdonítható.
A felhasználás 30,37 százaléka importból származott az idén, egy évvel korábban pedig a 26,1 százaléka. Az import aránya az idén februárban volt a legmagasabb, ekkor a felhasznált áram 38,69 százalékát fedezte a behozatal.
Tavaly az egész év alatt az ország áramfogyasztása 44,035 terawattóra volt, ennek 71,1 százalékát a magyarországi erőművek állították elő, 28,9 százaléka importból érkezett.
A fogyasztás a fűtési szezonban a legmagasabb, tavaly és az idén is januárban fogyott a legtöbb áram. Az idén már meghaladta ebben a hónapban a 4,27 terawattórát, tavaly még 3,995 terawattóra volt januárban.
Az idén megdőlt a rendszerterhelési rekord is, január 11-én a csúcsterhelés elérte a 6780 megawattot, ekkor mínusz 7,3 Celsius fok volt az átlaghőmérséklet. A korábbi rekord a 2016. december 8-án mért 6749 megawatt volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
