Hírek
2013. Június 08. 12:16, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Több halálos áldozata van a Santa Monica-i lövöldözésnek
Az elkövetőn kívül négy halálos áldozata van a pénteki kaliforniai Santa Monica-i lövöldözésnek; a rendőrök a tettest a helyi városi főiskola könyvtárában lőtték le.
Jacqueline Seabrooks rendőrfőnök bejelentése szerint a bűncselekménnyel kapcsolatban őrizetbe vettek egy embert.
A halálos áldozatok közül az első kettőre egy leégett épületben találtak rá. A tettes valószínűleg felgyújtotta a házat, miután lelőtte őket. A The Los Angeles Times című lap rendőrségi forrásokra hivatkozva jelentette, hogy feltehetőleg a támadó apja és fivére voltak az illetők.
A feketébe öltözött, 25-30 év körüli, felnyírt hajú, feltehetően golyóálló mellényt viselő férfi ezután arra kényszerített egy nőt, hogy az autóján vigye őt egy főiskolához. Menet közben az autóból többször rálőtt egy autóbuszra, és megsebesített három embert. A főiskola parkolójában rálőtt egy gépkocsira, halálosan megsebesítette annak vezetőjét, és súlyosan az utasát. Ezután lelőtt még egy embert a főiskola épületében. A könyvtárba belépve tüzet nyitott a vizsgára készülő diákokra, de senkit sem talált el közülük. A kiérkező rendőrök a könyvtárban végeztek vele.
A támadónak egy puskája és legalább egy pisztolya volt. A rendőrség egyelőre nem ismeri az indítékát.
"Nem vagyunk 100 százalékig biztosak abban, hogy a gyanúsított egyedül cselekedett" - jelentette ki a rendőrfőnök.
Szemtanúk szerint a rendőrök által őrizetbe vett, feltehetően ázsiai származású férfi az elkövetőhöz hasonlóan fekete ruhát viselt, a hátán Az élet hazárdjáték felirattal. Az illető nem tűnt sebesültnek.
Az incidens mintegy öt kilométerre attól a helyszíntől történt, ahol Barack Obama elnök, útban Sunnyland magánbirtokon megtartandó amerikai-kínai csúcstalálkozó felé, éppen részt vett egy demokrata párti adománygyűjtő gyűlésen.
Az elnök biztonságáért felelős Secret Service szóvivője szerint a rendezvényt nem zavarta meg a lövöldözés, helyi rendőrségi ügynek nevezte azt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
2026. Január 14. 07:10, szerda | Külföld
Olyan képet posztolt a Fehér Ház, amin Trump Grönlandot kémleli az ablakból
Provokatív fotómontázst osztott meg a Fehér Ház: a képen Donald Trump az Ovális Iroda egyik ablaka előtt áll, tekintetét egy utólag odaszerkesztett, hatalmas Grönland-térképre szegezve.
2026. Január 13. 07:43, kedd | Külföld
Fehér Ház: az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\"
Az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\" - közölte a Fehér Ház szóvivője hétfőn.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
