Városlista
2026. január 17, szombat - Antal

Hírek

2017. Január 12. 10:39, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több helyen egészségtelen és rossz a levegő az országban

Több helyen egészségtelen és rossz a levegő az országban

A szmogriadó riasztási fokozatát rendelték el csütörtökön Salgótarjánban, mert a légszennyező szálló por átlagkoncentrációja kedden és szerdán meghaladta a küszöbértéket - közölte a városháza az MTI-vel.

Mint írták, kedden köbméterenként 103,7, szerdán 111,6 mikrogramm volt a mért érték. A riasztási küszöbérték 100 mikrogramm/köbméter.

Fekete Zsolt polgármester arra kéri a salgótarjániakat, hogy mérsékeljék a szilárd- és olajtüzelésű berendezések használatát, és lehetőség szerint a tömegközlekedést vegyék igénybe.

Elrendelte a városvezető az avar és a kerti hulladékok égetési tilalmát, az építési, bontási munkák szüneteltetését is, emellett fokozottan ellenőrzik a porképző anyagok szállítására vonatkozó előírások betartását.

A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási, illetve riasztási fokozatát.

Az OKK honlapján olvasható adatok szerint csütörtökön veszélyes a levegő minősége Salgótarjánon kívül Miskolcon, Kazincbarcikán és Sajószentpéteren. Egészségtelennek minősítették a levegőt Budapesten, Dorogon, Egerben és Szolnokon. A kifogásolt kategóriába sorolták a levegőt tizenkét településen: Ajkán, Debrecenben, Dunaújvárosban, Esztergomban, Győrben, Mosonmagyaróváron, Nyíregyházán, Százhalombattán, Tatabányán, Tökölön, Vácon és Várpalotán.

Címkék: levegő, szálló por, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható