Hírek
2017. Szeptember 28. 15:22, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több kéményt ellenőriznek, amióta ingyenes a szolgáltatás

Az ingyenes kéményseprés bevezetése óta több kéményt tudnak ellenőrizni a kéményseprők és sok olyan ingatlanba is bejutnak, ahol évtizedek óta nem járt szakember
- tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság csütörtökön az MTI-t. Emlékeztettek arra, hogy 2016 júliusában jelentősen átalakult a hazai kéményseprés rendszere: az ország nagy részén, csaknem 2600 településen a katasztrófavédelem vette át a feladat ellátását a lakosság körében.
Azóta a "sormunka", vagyis az ütemezett ellenőrzés ingyenes, a katasztrófavédelem által foglalkoztatott kéményseprők pedig minden esetben megbízhatóan ellenőrzik és tisztítják a kéményeket. Vagyis azok az állampolgárok, akik biztosítják a kéményseprők bejutását, nagyobb biztonságban élhetnek - tették hozzá.
A közelgő fűtési szezonra tekintettel az OKF idén is felhívta a kéményseprés fontosságára a figyelmet. Azokba az ingatlanokba, ahol gázzal működő vagy zárt égésterű fűtőeszköz működik, kétévente, minden egyéb esetben évente érkezik a kéményseprő - írták. Hozzátették, hogy szakmailag indokolt esetekben gyakoribb ellenőrzést is előírhat a kéményseprő, de az állampolgár is dönthet úgy, hogy sűrűbben ellenőriztet. Utóbbi esetben a szolgáltatást meg kell rendelnie és annak ellenértékét meg kell fizetni.
Kitértek arra, hogy a katasztrófavédelem ellátási területén a katasztrófavédelemtől, a kéményseprőcégek ellátási területén pedig a településen szolgáltatást végző cégek bármelyikétől meg lehet rendelni az ellenőrzést.
Mint kifejtették, a "sormunka" a kiértesítéssel kezdődik: a kéményseprők a megadott időpont előtt két héttel értesítést hagynak a postaládában arról, hogy mikor fognak érkezni. Ha a megadott időben a kéményseprő nem találja otthon a kéménytulajdonost, újabb időpontról hagy értesítést a postaládában. Ha a munkát a második időpontban sem tudja elvégezni, akkor egy újabb papírt hagy a postaládában. Ezen már az áll, hogy 30 napon belül egyeztetni kell egy új, közös időpontot, amikor elvégezhető a kémény ellenőrzése és tisztítása.
Ez utóbbi esetben azonban már kiszállási díjjal kell számolni, amelynek mértéke az illetékes önkormányzat rendeletében meghatározott, a 2015. július 1-jei állapot szerinti közszolgáltatási díj 30 százalékának megfelelő összeg - közölte a katasztrófavédelem.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése
Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról
Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek
2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld
NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról
Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.