Városlista
2025. március 27, csütörtök - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2019. Május 02. 13:15, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 96 százaléka felvételt nyert a nyolcadikosoknak

Több mint 96 százaléka felvételt nyert a nyolcadikosoknak

A nyolcadik osztályos diákok 96,5 százaléka felvételt nyert valamilyen középfokú oktatási intézménybe – közölte az Oktatási Hivatal (OH) csütörtökön az MTI-vel.

A hivatal tájékoztatása szerint idén több mint 95 ezer tanuló, 81 769 nyolcadik, 8340 hatodik és 5230 negyedik évfolyamos diák felvételizett középfokú intézménybe.

Az általános felvételi eljárásban a nyolcadikosok 96,5 százaléka (78 887 diák) nyert felvételt valamely középfokú iskolába. A felvettek 76,4 százaléka (60 265 diák) az első helyen, 93,4 százaléka (73 670 diák) az első három helyen megjelölt területek egyikén folytathatja tanulmányait.

A tanulók 36,4 százaléka (28 738 diák) gimnáziumi, 39,5 százaléka (31 157 diák) szakgimnáziumi, 22,3 százaléka (17 593 diák) szakközépiskolai, 1,4 százaléka (1088 diák) szakiskolai, 0,4 százaléka (311 diák) pedig készségfejlesztő iskolai tanulmányi területre jutott be – ismertették.

A 6 évfolyamos gimnáziumba felvettek száma 4680, közülük 3900 tanulót (83,3 százalék) az általa elsőnek megjelölt helyre vettek fel; 8 évfolyamos gimnáziumba 3146-an jutottak be, közülük 2850-an (90,6 százalék) tanulhatnak tovább az elsőnek megjelölt helyen.

A középiskolák április 30-ig értesítették a tanulókat jelentkezésük elfogadásáról vagy elutasításáról; ezzel véget ért a középfokú felvételi eljárás általános szakasza.

Az általános felvételi eljárásban fel nem vett nyolcadik évfolyamos tanulók száma 2882, a jelentkezést benyújtók 3,5 százaléka. Nekik május 6-án kezdődik a rendkívüli felvételi eljárás.

Az Oktatási Hivatal várhatóan május első felében teszi közzé honlapján (oktatas.hu) azoknak az intézményeknek a listáját, amelyek a felvettek alacsony száma miatt rendkívüli felvételi eljárást írnak ki. Az érintett diákok közvetlenül a középiskolákban jelentkezhetnek – közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: jó hír a falvaknak a Magyar falu program bővítése

A Magyar falu program újabb pályázatain lehet a falusi kisboltok, vegyeskereskedések, kocsmák működtetésére, templomok felújítására többmilliós támogatásokat igényelni

2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az amerikai-orosz megállapodás tiltja a hazánkat ellátó energia-infrastruktúra támadását

Az amerikai-orosz megállapodás világosan kimondta a Magyarországra irányuló energia-infrastruktúra támadásának tilalmát, ami egybevág hazánk nemzeti érdekeivel, mivel így jelentősen mérséklődtek az ellátásbiztonsági kockázatok

2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: szélesíthetik az árrésstop alá tartozó termékek körét

Amennyiben más, az árrésstop alá nem tartozó termékeknél emelkedés következik be, akkor \"szélesíteni fogjuk az árrésstop alá tartozó termékeknek a körét\"

2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld

Sára Botond: folyamatosan ellenőrizzük az árréscsökkentés betartását

A cél, hogy tartósan olcsók legyenek az élelmiszerek, ezért a fogyasztóvédelmi ellenőrök folyamatosan ellenőrzik az árréscsökkentés betartását