Hírek
2018. Február 25. 15:05, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Több mint félmillióan váltottak ki Németországban gáz- és riasztófegyver tartásához szükséges engedélyt

Két év alatt megduplázódott és meghaladta a félmilliót Németországban a gáz- és riasztófegyver tartásához szükséges engedélyek száma - írta a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung című vasárnapi német lap.
2017 végén 557 560 ilyen engedélyt tartottak számon, két évvel korábban pedig 286 911-et. A növekedésnek több oka van - mondta el a lapnak Ingo Meinhard, a német fegyverkészítők és -kereskedők szövetségének ügyvezetője, kiemelve, hogy a fordulópont a 2015 novemberében Párizsban végrehajtott iszlamista terrortámadás volt.
A 130 halálos áldozattal járó merénylet előtt a németek kizárólag azért vásároltak riasztófegyvert, hogy szilveszterkor a kertben hangoskodjanak vele. A francia fővárosban történt támadás óta viszont az önvédelem a legfőbb indok a beszerzésre, és egy sor további ügy egyre magasabbra korbácsolta a fegyvervásárlási hullámot.
A 2015 szilveszterekor Kölnben és több más német nagyvárosban nők ellen elkövetett szexuális bűncselekmények, a 2016 tavaszi karneváli felvonulások biztonságossága körüli aggodalmak, a 2016 nyarán a franciaországi Nizzában végrehajtott iszlamista terrortámadás és a Münchenben történt, szélsőjobboldali indíttatású ámokfutás, és végül a 2016 karácsonyán Berlinben elkövetett iszlamista terrormerénylet egyre inkább elbizonytalanította a lakosságot - mondta Ingo Meinhard.
Hozzátette, hogy bankigazgatótól nyugdíjasig valamennyi társadalmi rétegből vannak vásárlóik, a fegyvereket "teljesen hétköznapi" emberek veszik meg.
Oliver Malchow, a legnagyobb német rendőri érdekvédelmi szervezet, a Rendőrség Szakszervezetének (GdP) elnöke a lapnak elmondta, hogy a jelenség érthető, és egybevág a szakszervezet azon aggodalmával, hogy "a polgárok már nem bíznak eléggé abban, hogy az állam, vagyis mindenekelőtt a rendőrség meg tudja védeni őket".
Azonban a gáz- vagy riasztófegyver "csalóka biztonságot" nyújt, és még veszélyesebbé tehet egy veszélyes helyzetet - mondta Oliver Malchow, hangsúlyozva: senkinek sem szabad gáz-, vagy riasztófegyvert fognia egy rendőrre, mert neki éles lőfegyvere van, és aki bűnözőkkel szemben előrántja, számolnia kell azzal, hogy ellenfelének is lehet fegyvere, minimum egy kés.
Gázfegyvert vagy riasztófegyvert szabadon lehet vásárolni Németországban, de viselésük a tulajdonos otthonán kívül engedélyköteles. A szigorítást 2003-ban vezették be, iskolai ámokfutások hatására. Az engedélyt csak büntetlen előéletű és szenvedélybetegségektől mentes felnőtt igénylők kaphatják meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 01. 08:17, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban pénteken.
2025. Június 01. 08:12, vasárnap | Külföld
Parajd - A katasztrófa sújtotta térségbe látogatott a román elnök
A katasztrófa sújtotta székelyföldi Parajdra érkezett szombat délben Nicusor Dan román államfő.
2025. Május 31. 08:10, szombat | Külföld
Duna Napok - Színes programkínálattal kezdődött el a 11. Duna Napok Torockón
Színes programkínálattal, kiállítással, kézművesvásárral és kiadós koncertprogrammal kezdődött el pénteken a 11. Duna Napok az erdélyi Torockón.
2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá
Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.