Hírek
2019. November 28. 16:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több mint negyedmillió magyar ad rendszeresen vért
Több mint 250 ezren adnak rendszeresen vért Magyarországon - mondta el Nyitrai Zsolt miniszterelnöki megbízott csütörtökön egy a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A miniszterelnöki megbízott november 27-e, a véradók napja alkalmából azt mondta, naponta mintegy 1600 véradásra van szükség ahhoz, hogy az ellátás biztonságos legyen.
"A véradás egy nemes és önzetlen cselekedet. Egy véradással akár három életet is megmenthetünk" - hangsúlyozta, hozzátéve, mindenkit arra biztat - különösen a fiatalokat -, hogy vegyenek részt az akcióban.
A videóban megszólalt Nagy István agrárminiszter is, aki úgy fogalmazott, a mai világban különösen fontos, hogy az emberek kinyújtsák a kezüket egymás felé, s mivel vért adni nyújtott kézzel kell, ez nemcsak életet menthet, de szimbolikus is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
