Hírek
2018. Július 18. 11:33, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Több ország is egyeztet a sertéspestis ügyében

Ukrajnán kívül több más országgal is egyeztetetés folyt vagy folyik a sertéspestis ügyében
- mondta Bognár Lajos országos főállatorvos, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára szerda reggel az M1 aktuális csatornán.
Újra lehet szállítani állateledeleket és növényi eredetű takarmányokat Ukrajnába Magyarország afrikai sertéspestissel (ASP) nem érintett területeiről - közölte az Agrárminisztérium hétfőn az MTI-vel.
A főállatorvos az M1-en azt mondta, a kereskedelemi partnerekkel folytatott tárgyalások során az a cél, hogy a korlátozások csak sertéspestissel fertőzött területekre vonatkozzanak.
Tárgyalnak ez ügyben például Japánnal, Szingapúrral, de sikerült már eredményeket elérni Hongkonggal, Grúziával, az Egyesült Államokkal, Új-Zélanddal és Kanadával.
Felidézte, az ország két megyéjében és csak vaddisznóban találtak sertéspestist. Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében fordult elő a megbetegedés. Eddig 26 olyan vaddisznótetemet gyűjtöttek be, amelyben megtalálták a kórokozót.
A hatóságok mindent megtesznek azért, hogy megakadályozzák a házi sertések megfertőződését.
A betegség egyébként Romániában egyre terjed, már Bihar megyében is jelentettek eseteket, s úgy tűnik a magyar határ mellett már majdnem minden terület fertőzöttnek tekinthető - mondta Bognár Lajos.
A vírus rendkívül fertőző, akár ruházattal is be lehet vinni az állományba, de élelmiszerben is nagyon sokáig aktív marad.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 17. 07:06, péntek | Belföld
Október 23. - Változatos programokkal várja az érdeklődőket a Terror Háza Múzeum
2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld
Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza
Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Orbán Viktor telefonon egyeztetett Donald Trumppal
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Donald Trump szerint két héten belül lehet találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten
Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.