Hírek
2019. Szeptember 25. 08:50, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Több rendőr lesz az utakon az EDWARD-napon
Csütörtökön lesz az EDWARD-nap, az angol mozaikszó magyar jelentése: európai nap közúti áldozatok nélkül. A program célja, hogy egyetlen ember se veszítse életét közlekedési balesetben
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője az M1 csatorna szerda reggeli műsorában.Gál Kristóf kiemelte: odafigyeléssel, empátiával, az alapvető szabályok betartásával megelőzhetőek a balesetek. Hozzátette: aki egyetért ezzel a kezdeményezéssel, helyezzen el autóján egy zöld szalagot.
A szóvivő azt mondta: ezen a napon több rendőr lesz a közutakon, a gyalogátkelőhelyeknél is, jelenlétük célja a megelőzés, nem a büntetés.
A leggyakoribb baleseti ok a gyorshajtás, így ha mindenki betartja az előírt sebességet, az már sokat segíthet - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben
A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
