Hírek
2019. December 08. 05:01, vasárnap |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/Városháza
Többen is állampolgári esküt tesznek Esztergomban
December 12-én kilencen tesznek állampolgársági esküt Esztergomban a Városháza nagytermében.
Erdélyi, felvidéki és kárpátaljai magyarok mellett egy Nagy-Britannia-i állampolgár is leteszi állampolgársági esküjét Hernádi Ádám polgármester előtt jövő hét csütörtökön Esztergomban - közölte a polgármesteri hivatal.
A honosítási/visszahonosítási kérelemről a köztársasági elnök dönt, aki a kérelem elfogadása esetén honosítási/visszahonosítási okiratot ad ki.
A magyar állampolgárság megszerzéséhez a honosított/visszahonosított személynek választása szerint állampolgársági esküt vagy fogadalmat kell tennie. Az eskü és a fogadalom egyenértékű.
A honosított a magyar állampolgárságot az eskü vagy a fogadalom napján szerzi meg. Az eskütételre polgármester, a külképviselet vezetője, vagy a konzul előtt van lehetőség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
2026. Április 12. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Egy török férfit vett őrizetbe a rendőrség a péntek esti budapesti halálos baleset miatt
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
