Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2018. Január 05. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Többfelé 15 fok is lehet az év első hétvégéjén

Többfelé 15 fok is lehet az év első hétvégéjén

A 2018-as év első hétvégéjén is folytatódik a szokatlanul enyhe téli idő: a ködösebb tájakon lehet kevésbé meleg, de többfelé akár 15 fokig is emelkedhet a hőmérséklet.

Kezdetben lehetnek kisebb esők, de sok lesz a napsütés is - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken a ködfoltok többnyire feloszlanak, de az északkeleti megyékben továbbra is maradhatnak tartósan borult körzetek. Reggel még a keleti határnál, napközben a Dunántúlon néhol kisebb eső előfordulhat. Délelőtt viszont már sokfelé csökken a felhőzet, némi napsütés is lehet. A szél élénk, a magasabban fekvő helyeken erős is lehet. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 6 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 8-13, de a borult, párás tájakon csak 5-7 fok között alakulnak.

Szombaton általában gyengén felhős, napos időre lehet számítani. Az Északi-középhegység térségében és az Alföld északkeleti részein viszont tartósan megmaradhat a köd; helyenként szitálás is lehet, de másutt nem valószínű csapadék. A Dunántúlon megélénkül, helyenként meg is erősödik a szél. A leghidegebb órákban 1-7 fok lehet. Napközben általában 10-15 fok, az Északi-középhegység térségében viszont 7, 8 fok körül alakul a hőmérséklet.

Vasárnap az Északi-középhegység térségében és az Észak-Dunántúlon lehetnek tartósan felhős, ködös tájak, és arrafelé néhol szitálás is kialakulhat. Másutt a reggeli órákra itt-ott kialakuló ködfoltok gyorsan feloszlanak. Csapadék nem várható, az ország nagy részén napos idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 6, a legmagasabb hőmérséklet általában 10-15 fok között, az Északi-középhegység térségében 7, 8 fok körül alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.