Hírek
2022. Szeptember 23. 19:00, péntek |
Belföld
Forrás: OMSZ
Tört-zúzott a mentőautóban az ittas férfi Siófokon
Csaknem kilencszázezer forint kárt okozott egy mentőautóban az a 40 év körüli férfi, aki még nyáron ivott annyit a Balaton Soundon, hogy elvesztette az eszméletét.
Helyszíni ellátást követően a mentősök a siófoki kórházba szerették volna szállítani, azonban útközben magához tért és nagy erővel, szándékosan ütni-verni kezdte a mentőautó betegterét, aminek a burkolatában repedések, horpadások és törések keletkeztek, de eszközök és a felszerelések is sérültek. A rongálással összesen 887 318 forint kárt okozott. Az agresszív beteget csak a perceken belül helyszínre érkező rendőrjárőrök tudták megfékezni, akik a kórházba is elkísérték. Most a Siófoki Járási Ügyészség nagyobb kárt okozó rongálás miatt emelt ellene vádat.
A vádiratában az ügyészség a vádlottal szemben felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta, és hogy a bíróság kötelezze a férfit az általa okozott kár megtérítésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
