Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2011. Október 22. 14:17, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

További lépésekkel csökkentenék a devizahitelesek számát?

További lépésekkel csökkentenék a devizahitelesek számát?

Újabb lépéseket fontolgat a kormány a lakossági devizahitelesek számának csökkentésére – írja az Index.

Úgy tudják, felmerült az is, hogy meghosszabbítják a végtörlesztés határidejét, de nem kizárt az sem, hogy egy állami közvetítőt állítanak fel, hogy az adósok könnyebben forintra válthassák deviza alapú hitelüket.

Az internetes oldalnak a nemzetgazdasági tárca megerősítette, hogy a kormány mindent megtesz a devizahitelesek számának csökkentése érdekében, a további megoldásokról és lehetőségekről pedig a végtörlesztők számának függvényében döntenek.

Figyelik a felmerülő problémákat

A kormány figyeli a végtörlesztéssel összefüggésben felmerülő problémákat, de az Országgyűlés feladata megoldani azokat – jelentette ki a kormányszóvivő. Giró-Szász András ezzel arra reagált, hogy egyes bankok lakossági jelzések szerint 10 százalékot meghaladó éves kamatra adnak forinthitelt a végtörlesztőknek és megpróbálják adminisztrációs eszközökkel is húzni az időt. A kormányszóvivő szerint azonban már elindult egyfajta verseny a bankok között az új ügyfelekért. (pr)

hírTV, MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.