Városlista
2025. szeptember 4, csütörtök - Rozália

Hírek

2019. Július 27. 12:10, szombat | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Trump átcsoportosíthat pénzt a határfal építésére a Pentagontól

Trump átcsoportosíthat pénzt a határfal építésére a Pentagontól

Donald Trump amerikai elnök átcsoportosíthat összegeket a határfal építésére a Pentagon (védelmi minisztérium) költségvetéséből - döntött az amerikai szövetségi legfelsőbb bíróság péntek délután.

A testület - amely az Egyesült Államokban az alkotmánybíróság szerepét látja el - 5:4 arányban döntött amellett, hogy Donald Trump a Pentagon büdzséjéből csoportosítson át összegeket az amerikai-mexikói határon épülő fal építésére. A konzervatív bírók a kormányzat tervei mellett voksoltak, a liberálisak pedig ellene.

A kormányzat 2,5 milliárd dollárt (mintegy 733 milliárd forintot) kíván átcsoportosítani e célokra. A Pentagon korábban már beleegyezett a tervbe, de az egyik szövetségi fellebbviteli bíróság - helyt adva a Sierra Club nevű környezetvédő szervezet és a határ menti közösségek egy csoportja közös perkérelmének - felfüggesztette a végrehajtást. A kormányzat a legfelsőbb bíróság elé vitte az ügyet.

Elemzők Donald Trump elnök nagy győzelmeként értékelik az alkotmánybírósági döntést.

Maga az államfő Twitteren üdvözölte a döntést.

"Remek, nagy győzelem a fal ügyében (...) Nagy győzelem a határ biztonsága és a jogállam számára" - írta.

A bírósági határozat értelmében a Trump-kormányzat megkezdheti a déli határra tervezett fal építését.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.