Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2013. Július 28. 07:13, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Tusványos - DK: Orbán Viktor nem érti a 21. századi világot

Tusványos - DK: Orbán Viktor nem érti a 21. századi világot

A Demokratikus Koalíció szerint Orbán Viktor a 24. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen elmondott beszédéből az derül ki, hogy "nem érti a 21. századi világot, amikor nemzetállami gazdaságpolitikát tart helyesnek".

A DK-nak az MTI-hez eljuttatott közleményét jegyző Bauer Tamás, az ellenzéki párt alelnöke arra hívja fel a figyelmet, hogy Orbán Viktor állításával ellentétben Magyarország haszonélvezője volt az európai integrációnak.

A Nemzetközi Valutaalaptól (IMF) korábban felvett kölcsön végtörlesztésével kapcsolatban a DK-s politikus megjegyezte: az ország az IMF-hitelnél drágábban vesz fel pénzt a pénzpiacokon, vagyis a visszafizetéshez szükséges pénz drágább hitelekből áll rendelkezésre, és "a visszafizetésre csak Orbán függetlenségi őrülete miatt van szükség".

Bauer Tamás szerint "Orbán tusnádfürdői szereplését azok az erdélyi hívei szervezik, akik újra meg újra vereséget szenvednek az ottani választásokon, akárcsak szlovákiai és kárpátaljai hívei".

MTI Fotó: Beliczay László

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.