Hírek
2021. Március 31. 13:48, szerda |
PR
Forrás: (x)
Tűz az irodában: mit tegyünk?

Tűzeset bárhol előfordulhat, még olyan biztonságosnak vélt helyen is megtörténhet a baj, mint egy irodaház. Ilyenkor elengedhetetlen, hogy megfontoltan cselekedjünk mindenki biztonsága érdekében.
Lássuk, mit tegyünk és mit ne tegyünk, ha tűz üt ki az irodában:
1. Próbáljuk megőrizni a hidegvérünket
Amikor tűz üt ki a helyiségben, mindenekelőtt próbáljunk meg higgadtak maradni. Amikor pánikba esünk, nehéz logikusan cselekedni. Így maradjunk nyugodtak amennyire csak tudunk, és jusson eszünkbe, hogy ilyen helyzetben a kapkodás és a fejetlenség az egyik legnagyobb ellenségünk.
2. Cselekedjünk rögtön
Amikor érzékeljük a füstöt vagy a tüzet, avatkozzunk közbe minél előbb. Amennyiben kisebb a tűz, egy közelben lévő vastagabb textillel is elolthatjuk azt. Ha a lángok már jobban elterjedtek – például a függöny vagy egy nagyobb iratkupac ég -, rohanjunk a tűzoltókészülékért. Senki jóváhagyását ne kérjük, cselekedjünk gyorsan és kezdeményezően.
Próbáljunk akció közben minél nagyobb hangzavart kelteni és felhívni mindenki figyelmét a veszélyre. A tűzjelzőt mihamarabb hozzuk működésbe, bármilyen kicsinek is tűnik a baj. A helyiségben tartózkodókat szólítsuk fel, hogy távozzanak az épületből. Amennyiben ez nem lehetséges, legalább az irodát, épületszárnyat hagyják el, és kerüljenek távol a tűztől.
Ha sikerült eloltani a tüzet, az első dolog az legyen, hogy szellőztessük ki a helyiséget, de ne lankadjon a figyelmünk. Szellőztetéskor ugyanis megvan az esélye, hogy egy még izzó papírdarab vagy más anyag ismét lángra kap.
3. Meneküljünk az irodából
Amennyiben nem sikerült eloltani a tüzet, vagy más már megkezdte oltani a lángokat, akkor mi is gyorsan hagyjuk el az épületet. A nem ismert helyeken kövessük a menekülési jelzéseket, és közben próbáljunk minél több ember figyelmét felhívni, hogy baj történt. A jelzések – amennyiben elmenne az áram – sötétben is jól láthatók, és segítenek minket eljuttatni a legközelebbi kijárathoz.
4. Kérjünk segítséget
Amikor biztonságban vagyunk, rögtön tárcsázzuk a 112-es központi segélyhívót. Fontos, hogy pontosan mondjuk be a címet, hogy a vonal túlsó végén lévők is jó helyre jöjjenek és ne legyen félreértés. Ha netán nem sikerült kijutnunk az épületből, akkor rohanjunk oda, ahol védve vagyunk a lángoktól. Locsoljunk vizet egy ruhadarabra, és torlaszoljuk el a kisebb-nagyobb réseket. Közben mindvégig hangosan adjunk életjelet magunkról.
5. Előzzük meg a bajt biztonsági rendszer telepítésével
Ha minden protokoll és előírás szerint történik az irodában, sajnos óhatatlanul is előfordulhatnak nem várt műszaki hibák, balesetek. A SMARTme biztonsági vállalat úgy fogalmaz ezügyben: „Az épület szerkezeti elemeinek muszáj biztosítani a létesítmény biztonságos működését.” Más szóval, egy tűzjelző rendszer kiépítése nemhogy tanácsos, hanem szinte kötelező érvényű a bent tartózkodók egészségének védelme érdekében.
Amikor tűz üt ki az irodában, sokan akár sokkos állapotba is kerülhetnek. A fenti tanácsokat megfogadva – és persze minden bátorságunkat összeszedve – mi legyünk azok, akire támaszkodhatnak mások a szükség órájában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 09:26, hétfő | PR
A megújuló energia és az ingatlanfejlesztés húzza a zöldhiteleket
a K&H mind a vállalati, mind a lakossági zöld hitelek piacán 20 százalékos részesedéssel bír
2025. Április 03. 13:28, csütörtök | PR
Kár bedőlni mindennek, amit az MI mond
az óvatosság indokolt
2025. Április 01. 11:33, kedd | PR
Nyugdíjbiztosítási lehetőségek: mitől függ, hogy melyik a legjobb választás számodra?
A különféle öngondoskodási formák közül a nyugdíjbiztosítás az egyik leghatékonyabb alternatíva, ám nagyon alaposan meg kell gondolnod, melyik módozata mellett teszed le a voksod.
2025. Március 22. 16:37, szombat | PR
Ferencváros zöldebb lesz a Jánosik Kft. munkájával
Nyílt közbeszerzési eljárás eredményeként a Jánosik és Társai Kft. nyerte el a Ferencváros Önkormányzatának tulajdonában lévő területeken végzendő kertészeti munkákat.