Városlista
2023. március 25, szombat - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2011. Október 02. 07:29, vasárnap | Kék hírek
Forrás: MTI

Tűzharcba keveredett a rendőrökkel

Tűzharcba keveredett a rendőrökkel

Tűzharcban tettek ártalmatlanná a rendőrök szombat délután Miskolcon egy férfit, aki előzőleg életveszélyesen megsebesítette feleségét, majd a kiérkező rendőrökre lőtt – közölte a rendőrség az MTI-vel.

A férfit is életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba – mondta Gaskó Bertalan, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Közlése szerint délután fél kettőkor egy polgárőr értesítette a rendőrséget, hogy Miskolcon, a Szeles utca egyik társasházából nő kiált segítségért. Miután a kiérkező rendőrjárőrök becsengettek a lakásba, onnan válaszként lövés dördült.

A rendőrök fedezékbe húzódtak, „felvették a tűzharcot” az elkövetővel szemben – mondta Gaskó Bertalan, hozzátéve, gyors, határozott és szakszerű intézkedés során sikerült ártalmatlanná tenni az elkövetőt, aki életveszélyesen megsérült.

A rendőröknek ezáltal sikerült megmenteniük a lakásban tartózkodó 37 éves nő életét, akit a 42 éves férfi életveszélyesen megsebesített. Mindkettőjüket kórházba szállították – mondta a szóvivő, megjegyezve: az ügyben a rendőrség emberölés kísérlete miatt indított eljárást.

Gaskó Bertalan elmondta, hogy a rendőrök lőfegyverhasználatát parancsnoki vizsgálat követi, ugyanakkor megismételte: a rendelkezésre álló adatok szerint gyors, szakszerű, határozott és törvényes volt az intézkedés. Az eddigi vizsgálat szerint a 42 éves férfi gáz-riasztópisztollyal tüzelt a rendőrökre. Az illető nem rendőr – mondta a médiában megjelent találgatásokra reagálva.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2023. Március 24. 09:25, péntek | Kék hírek

Egy benzinkúton kezdték el csépelni egymást, a biztonsági kamera mindent rögzített

Garázdaság bűntette és súlyos testi sértés bűntette miatt a Tatabányai Járási Ügyészség vádiratot nyújtott be három férfival szemben, akik a benzinkút boltjában verekedtek.

2023. Március 22. 11:42, szerda | Kék hírek

Székdobálás, orron harapás - Videón az Esztergom-környéki kocsmai bunyó

A garázdaság bűntette miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség vádiratot nyújtott be három férfival szemben, akik közül az egyik orron harapta a másikat.

2023. Március 17. 11:40, péntek | Kék hírek

Veszprém belvárosában tapogatott egy nőt, a rendőrök elfogták

A sértett tett bejelentést a rendőrségre arról, hogy 2023. március 14-én 9 óra 20 perckor Veszprém belvárosában egy ismeretlen személy több alkalommal megfogta őt, miközben gyalogosan közlekedett.

2023. Március 17. 09:45, péntek | Kék hírek

Drónokkal csempészik át a cigarettát a magyar zöldhatáron

A NAV hőkamerákkal figyeli az eget, így könnyen kiszúrják, amint a drónokról ledobják a csomagokat.