Hírek
2021. Október 06. 13:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Tűzifa-hirdetéssel álcázott csalásra figyelmeztet a Nébih
Ismét akciós tűzifát hirdetve csaltak ki pénzt ismeretlen eladók a vevőiktől - adta hírül kedden a honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
A közlemény szerint a csalót kiszűrték, de felhívják a figyelmet, hogy a +36-30/111-9385 telefonszámról rendelni, és a 11773315-02161747-os számlaszámra utalni nem szabad.
Az esetre állampolgári bejelentés hívta föl a figyelmet. Az olcsón kínált tűzifa árát a csalók előre kérték, majd nyomtalanul eltűntek, ráadásul csak nagy tételre vettek föl rendelést - ismerteti a hivatal.
A Nébih már korábban is figyelmeztetett csaló kereskedőkre, ezért összefoglalót is készített azok számára, akik tűzifát vennének. A vásárlási jótanácsok január óta olvashatók a hivatal honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 14:00, szombat | Belföld
13,3 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba az idei első fél évben
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.
