Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2016. Február 05. 09:45, péntek | Helyi
Forrás: sajtóközlemény

Új buszok, járatok és megállók városszerte

Új buszok, járatok és megállók városszerte

Jelentősen megújul az esztergomi tömegközlekedés: a déli városrészben élőket kiszolgáló új járat mellett korszerű autóbuszok érkeznek és megújulnak a buszvárók.

A további változásokkal kapcsolatban az önkormányzat várja a lakossági észrevételeket, ötleteket is.

A Középnyugat-magyarországi Közlekedési Központtal történt egyeztetést követően eldőlt: 2016-ban jelentősen megújul a helyi autóbusz-közlekedés. A változások a szolgáltatás egészét érintik, céljuk, hogy európai színvonalú, az utasok igényeihez, a város adottságaihoz maximálisan alkalmazkodó helyi tömegközlekedés működjön, amely vonzó alternatívát kínál az esztergomiaknak.

Ennek megfelelően március 1-től új járat indul a városban, eleget téve a déli városrészben élők igényeinek, hiszen eddig a Dobogókői út környékét egyik meglévő járat sem érintette. A menetrend szerint az új vonal a Vasútállomás és az ipari park közötti összeköttetést biztosítja a Schweidel József utcán és Dobogókői úton keresztül körjáratként.

A meglévő és az új vonalon egyaránt új autóbuszok állnak szolgálatba. A Credo márkájú buszok kevésbé terhelik a környezetet, mindemellett pedig kényelmesebb utazást biztosítanak a korábbi, a szűk utcákban nehezebben manőverező, kiöregedett csuklós Ikarusoknál.

További jelentős újdonság, hogy az új autóbuszok a fővárosban és több vidéki városban is már bevezetett kamerákkal lesznek felszerelve, amelyek elsődleges feladata az utasok biztonságának növelése.

Az új autóbuszok mellett városszerte több buszvárót is lecserélnek, kisebb részt a Volán, nagyobb részt az önkormányzat által biztosított forrásokból (a költségvetés-tervezetben 25 millió forint lett megjelölve erre a célra), a régi elavult, sok esetben megrongált, hiányos megállókat modern, a városképbe illő új megállók váltják.

Mindezzel párhuzamosan több esetben változnak majd a megállók elnevezései is, annak érdekében, hogy a helyenként mára már eltűnt, megszűnt intézményekről, épületekről elnevezett megállók minden a turisták, mind az itt élők számára egyértelműen beazonosíthatóak legyenek.

Az új járat és autóbuszok március 1-től érkeznek, a buszvárók cseréje év közben folyamatosan történik meg, de – lakossági visszajelzések tükrében – további változtatásokra is készen áll mind a szolgáltató, mind az Önkormányzat.

A lakossági észrevételeket, ötleteket az alábbi címekre várják folyamatosan, a beérkezett javaslatokat az Önkormányzat lakossági fórumon szeretné kiértékelni, azt követően pedig beépíteni a menetrendekbe.

Mail: varoshaza@esztergom.hu
Posta: Esztergom Város Önkormányzata, Széchenyi tér 1., 2500 Esztergom
Személyesen: a Városháza (Széchenyi tér 1.)

Kérjük, a tárgymezőben, borítékon tüntessék fel: „Helyi tömegközlekedés – javaslat”

Fotón: Ilyen Credo NB12-es buszok válthatják az Ikarusokat - fotó:illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:11, szombat | Helyi

Férfi kézilabda Eb-felkészülés - Tízgólos magyar siker Románia ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-23-ra legyőzte Romániát a péntek este Győrben rendezett Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésen.

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést