Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2019. Március 08. 11:11, péntek | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - fotó: illusztráció

Új, mindent látó kamerák kerülnek ki Kertvárosban is

Új, mindent látó kamerák kerülnek ki Kertvárosban is

Kertvárosban is zajlik jelenleg a városi térfigyelő rendszer fejlesztése.

Közbiztonsági és bűnmegelőzési célból a közterület-felügyelet és a rendőrség is kezdeményezte az esztergomi térfigyelő-hálózat bővítését és korszerűsítését, melyet az önkormányzat több lépcsőben valósít meg – írtuk még tavaly év végén.

A legújabb fázisban a napokban a szakemberek már Kertvárosban telepítik az új kamerákat. Egyes helyeken eddig is voltak, mostantól azonban több és sokkal modernebb eszközök segítik a bűnmegelőzést és az esetleges bűnesetek nyomozását is. A kamerák természetesen éjjel-nappal látnak, és emellett még rendszámfelismerésre is képesek az esetleges „utazó bűnözők” kiszűrésére.

A felvételeket szigorúan a közterületi törvény alapján kezeli a közterület-felügyelet, így csak szabálysértés, bűncselekmény, vagy közigazgatási vizsgálat során használhatóak fel a rögzített képek.

A rendőrség pedig a rendőrségi törvény alapján használhatja a videókat, a fejlesztés megvalósításával ugyanis a rendszer már a rendőrségre is be lesz kötve.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi

Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele

2025. Június 25. 13:01, szerda | Helyi

A Múzeumok Éjszakája egyik legnépszerűbb esztergomi programja idén is a Richter Tudományos Show volt

Izzó tudományos kísérlet, lélegzetelállító fényfestés, csodás orgonakoncert, megelevenedő történelem és elragadó kiállítások .

2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi

Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra

Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.

2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi

ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA

Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.