Hírek
2020. Április 15. 05:00, szerda |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - illusztráció: mti
Új rendelkezés lép életbe a piaclátogatással kapcsolatban Esztergomban
Szükségessé vált az esztergomi piacon is külön idősávot biztosítani a 65 év felettieknek a vásárláshoz – erről hozott rendeletet Esztergom vezetése.
A rendelet értelmében április 15-től 9 és 10 óra között csak a 65 éve felettiek tartózkodhatnak a piac területén, más időszakokban viszont csak és kizárólag a 65 év alattiak vásárolhatnak ott.
Az intézkedés célja, hogy a veszélyeztetett korosztály a lehető legnagyobb mértékben távol maradjon a koronavírus-fertőzés lehetőségétől.
A városvezetés emellett hangsúlyozza, hogy ez a döntés nem jelent lazítást a jelenlegi kijárási korlátozás szabályain, így mindenki csak a legszükségesebb esetben mozduljon ki otthonából!
Kapcsolódó cikk:
Újabb 12 életet követelt a koronavírus Magyarországon, nőtt a fertőzöttek száma
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
