Hírek
2019. Október 07. 14:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Új támogatási programot hirdet a viharkárok enyhítésére az agrártárca
Az elmúlt hónapok viharkárainak enyhítésére az Agrárminisztérium (AM) 600 millió forint keretösszeggel új támogatási programot dolgozott ki - közölte a tárca hétfőn az MTI-vel.
A vissza nem térítendő, úgynevezett csekély összegű támogatást a viharral érintett települések mezőgazdasági termelői igényelhetik a termelőeszközökben keletkezett károkra.
A támogatási kérelmet 2019. október 15. és 31. között lehet benyújtani a Magyar Államkincstárhoz. Hiánypótlás nincs, a kérelemhez mellékelni kell a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara csütörtökig kérelmezhető igazolását a viharkárról. Az AM a közlemény szerint több száz jelentkezőre számít.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
