Hírek
2017. Április 17. 09:13, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Újabb hazai turisztikai fejlesztések indulnak
Folyamatosan egyre jobb eredményeket ér el a hazai idegenforgalom, így újabb turisztikai fejlesztések indulnak Budapesten és vidéken is
- mondta Kiss Róbert Richárd turisztikai szakújságíró az M1 aktuális csatorna esti műsorában vasárnap.
Hangsúlyozta: a magyarországi szállodák színvonala sokat javult, már nemzetközi viszonylatban is jónak számítanak, ugyanakkor van még fejlődési lehetőség.
A szakértő felhívta a figyelmet, hogy Budapest után a Balaton a második legfontosabb turisztikai célpont nyáron, a balatoni szállodák azonban komoly munkaerőhiánnyal küzdenek. Kiemelte ugyanakkor, hogy a kormányzat jelentős összegeket szán a balatoni fejlesztésekre.
Kiss Róbert Richárd szerint komoly fejlődés előtt áll a Fertő-tó és környéke is.
Budapest robbanásszerűen fejlődött az elmúlt években, a magyar főváros érdekes, izgalmas és biztonságos turisztikai helyszín; emellett a kiemelt rendezvények is, mint a vizes világbajnokság, egyre több látogatót vonzanak majd Magyarországra, ami ebben az évben tovább javítja az idegenforgalom eredményeit - fejtette ki a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
