Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2020. Március 09. 09:17, hétfő | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/fotók: police.hu

Újabb indítvánnyal folytatódott az esztergomi drogbanda ügye

Újabb indítvánnyal folytatódott az esztergomi drogbanda ügye

Bűnszövetségben elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt hét letartóztatásban lévő gyanúsított kényszerintézkedésének újabb hosszabbítását indítványozta az esztergomi ügyészség.

Az elfogásról korábban részletesen is beszámoltunk:

Sorra kattant a bilincs a dílerek kezén - VIDEÓVAL

Az Esztergomi Járási Ügyészség most újabb indítványt tett a hét elkövető letartóztatásának kettő hónappal történő meghosszabbítására, mert változatlanul fennáll annak veszélye, hogy szabadlábra kerülésük esetén a bizonyítást veszélyeztetnék, valamint újabb bűncselekményt követnének el - közölte az ügyészség.

Az ügyészség indítványára a nyomozási bíró a hat férfi, és egy nő letartóztatását 2019. november 11-án, illetve 2019. november 12-én rendelte el, majd a kényszerintézkedés határidejét legutóbb 2020. március 11-ig, illetve 2020. március 12-ig hosszabbította meg.

Három férfi 2018-tól kezdve egymás tevékenységéről tudva, azt segítve, időnként közösen, időnként külön-külön kábítószert vásároltak, majd értékesítettek Esztergomban és környékén. Az egyik férfi esztergomi lakóhelyén 2019. november 8-án kábítószert tartalmazó növényi törmeléket, masszát, fehér port, tablettákat, és szennyezett dohányőrlőt foglalt le a nyomozó hatóság. A gyanúsítottak egyike családi háza hitelének törlesztésére használta fel a kábítószer értékesítéséből származó bevételt. Ennek a férfinak a lábatlani lakóhelyén a nyomozó hatóság bruttó 45,3 gramm tömegű növényi törmeléket és bruttó 500 gramm tömegű port foglalt le.

A férfi nő élettársa a kábítószerek értékesítésében maga is részt vett, több alkalommal jelen volt a kábítószerek átadásánál, az élettársa telefonját kezelte, hívásait fogadta, a megrendeléseket számára közvetítette, valamint társának a kábítószer értékesítéséből adódó kintlévőségeit, másokkal szembeni anyagi követeléseit adminisztrálta.

Egy másik gyanúsítottól a nyomozó hatóság táskában bruttó 88,9 gramm tömegű, részben kiadagolt növényi törmeléket és a kábítószer adagolásához használatos digitális mérleget foglalt le.

Két férfi 2019 során kezdett el kábítószert árulni, egyikük egy alkalommal mintegy 15-20 darab extasy tablettát is értékesített oly módon, hogy abba bevont egy másik elkövetőt is, és a hasznon megosztoztak. A társaság hetedik tagja 2019 során 2 alkalommal, alkalmanként 50 gramm mennyiségben vásárolt speedet, majd azt alkalmanként 90 ezer forintért adta tovább. Ennek a férfinak a lakóhelyén a nyomozó hatóság összesen bruttó 22,49 gramm tömegű, nejlontasakokba kiadagolt növényi törmeléket, csomagolóanyagokat és kábítószer őrlőt foglalt le - részletezte az ügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.