Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2013. Augusztus 29. 15:59, csütörtök | Helyi
Forrás: Polgármesteri hivatal

Újabb kísérlet Esztergom elsötétítésére

Újabb kísérlet Esztergom elsötétítésére

Csütörtök reggel a csődeljárás alatt álló TIVI Kft. felszámolója, Schuszter Zsófia újból az utcára küldte az „embereit”, hogy folytassák Esztergomban a közvilágítás lekapcsolását.

Miután a jogi csiki-csuki immár napok óta tart, és mint ismeretes, csak polgári engedetlenséggel sikerült több helyszínen meggátolni a héten a közvilágítás lekapcsolását, pár nappal ezelőtt Tétényi Éva polgármester lopás gyanújával ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrkapitányságon. Miután a polgármester a mai napon a helyszínre érkezett, és a munkát végző cég emberei nem tudták igazolni a munkavégzés jogszerűségét, (nem tudtak felmutatni vállalkozási szerződést) a rendőrség a helyzet tisztázásáig mindennemű tevékenység felfüggesztésére szólította fel a helyszínen lévő szereplőket. Tétényi Éva itt is elmondta, hogy - ahogy eddig is - arra kéri a vitás feleket, hogy a helyzetet tárgyalásos úton oldják meg és ne több ezer ember életét lehetetlenítsék el. Ezt követően a polgármester a járási ügyészségen rongálás miatt ismeretlen tettes ellen tett feljelentést.

Az Esztergomban jelenleg szolgáltató TIVI Kft.-hez közel álló ESTIVIL Kft.-vel (Drága Bálint TIVI Kft., ESTIVIL Kft. ügyvezető.), hasonló okok miatt a Pomázi Önkormányzat 2010-ben bontotta fel a közvilágítási szerződést. A www.otthonunkpomaz.hu internetes portál akkori híradása szerint a cég ott sem volt hajlandó elfogadni a felmondást, így akkor Pomázon ugyanúgy lakossági segítséggel védték meg a közvilágítást.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi

Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra

Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.

2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi

ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA

Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.

2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi

Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe

2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi

Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!

Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.