Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2013. Július 22. 11:05, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Újabb részvényeket értékesített a Bonitás 2002 Zrt.

Újabb részvényeket értékesített a Bonitás 2002 Zrt.

Újabb részvényeket értékesített az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának minősített befolyása alatt álló Bonitás 2002 Zrt.

A BÉT honlapján hétfőn megjelent közlemény szerint a cég pénteken összesen 650 ezer darab OTP-papírt értékesített, így a tulajdonában maradó részvények száma 500 ezerre csökkent.
A közlemény alapján Csányi Sándor cége 2013. július 19-én az Unicredit Bank Hungary Zrt., mint befektetési szolgáltató igénybevételével a Budapesti Értéktőzsdén 4519 forint/darab átlagáron 316 ezer 124 darab OTP-törzsrészvényt, míg a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. mint befektetési szolgáltató igénybevételével 4227 forint/darab átlagáron 333 ezer 876 darabot adott el. Az eladott részvényekből további mintegy 2,8 milliárd forint bevételre tett szert az OTP elnök-vezérigazgató cége.
Mindezek mellett Csányi Sándor közvetlenül fennálló részvénytulajdona változatlan maradt.
A hírre ismét erőteljesen esni kezdtek az OTP részvényei. A tájékoztatás megjelenésekor a papírok 0,26 százalékos mínuszban voltak, 50 perccel később, fél 11-kor viszont 1,24 százalékos mínuszban, ekkor 4148 forintot értek a részvények.
Az OTP pénteken azt közölte, hogy csütörtökön OTP-részvényeket adott el a bank elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor, valamint a minősített befolyása alatt álló Bonitás Zrt. A tájékoztatás szerint a bank elnök-vezérigazgatója darabonként 4668 forintos átlagáron 342 818 darab OTP-törzsrészvényt értékesített. Ezzel Csányi Sándor tulajdona az OTP Bank által kibocsátott értékpapírból 10 000 darabra csökkent.
A Bonitás 2002 Zrt., mint az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának minősített befolyása alatt álló társaság a Budapesti Értéktőzsdén darabonként 4617 forintos átlagáron 1 millió 350 000 darab OTP-törzsrészvényt adott el. Így a Bonitás 2002 Zrt. tulajdona az OTP Bank által kibocsátott részvényből 1 millió 150 000 darabra (0,41 százalékra) csökkent.
A mintegy 7,8 milliárd forint értékű ügyletet az OTP közleményében azzal indokolta, hogy Csányi Sándor agrárérdekeltségeinek fejlesztésére kívánja fordítani a pénzt.
Ugyanakkor piaci szereplők ezt részben azzal kötötték össze, hogy a devizahitelesek megsegítésére beharangozott intézkedések a bankok számára jelentős veszteséget okozhatnak, és ez indokolhatta Csányi Sándor részvényeladását.
Pénteken az OTP-részvények ára 420 forinttal, 9,09 százalékkal 4200 forintra esett, forgalmuk 36,2 milliárd forintot tett ki. Az ezt megelőző két nap alatt az újabb devizahiteles mentőcsomag hírére az OTP árfolyama mintegy 9 százalékot gyengült.
A Magyar Nemzet Online vasárnap azt írta, hogy értesülése szerint Csányi Sándor komoly szívműtéten esett át februárban, emiatt visszavonul. Az OTP ezt cáfolta, a tájékoztatás szerint Csányi Sándor nem fontolgatja távozását a bank éléről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.