Forrás: infoesztergom.hu

Újabb sikereket értek el Esztergom ifjú sakkozói

Az esztergomi sakkozó fiatalok újra bizonyították tehetségüket

Szabó Marci negyedik Székesfehérváron

Szabó Márton Mihály 7-5 ponttal a 4. helyen végzett a XIV. Fehérvár Fide Open Kupán. Márton öt győzelmet szerzett, a skalpok között volt nagymesterverés is. Az utolsó, 7. fordulóban, hétfő délután Kántor Gergely 2506 Élőjű a Mitropa-Kupán a válogatottban is szereplő nemzetközi mesterrel játszott az első helyért. Végül nem sikerült a bravúr, de így is a negyedik helyen zárt az esztergomi reménység a 72 fős mezőnyben.

Az élmezőny végeredménye:
1 IM Kantor Gergely 2506
2 IM Aczél Gergely 2553
3 IM Nagy Gábor 2465
4 FM Szabó Márton Mihály 2217
5 GM Flumbort András 2446

Az esztergomi éltáblásunk +29,2 pontot szerzett, teljesítménye 2370 Élő volt.

Két ezüst egy bronz, negyedik és ötödik hely is Nagykátán

Szombaton az esztergomi sakkiskolások korcsoportos rapid versenyen vettek részt Nagykátán. A népes mezőnyben 7 esztergomi tehetség indult. Spanberger Richárd és Marosvári Gergő holtversenyes 1-3. lett, sajnos mindkettő tehetségünk segédpontjai nem jelentettek elsőséget, Fekete László fél ponttal maradt le a bajnoktól.