Hírek
2023. Szeptember 19. 13:35, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Újabb szociális naperőművek épülnek Magyarországon

A tiszabői után megkezdte működését az ország második szociális naperőműve is a Somogy vármegyei Lakócsa határában.
A kormányzat által indított Felzárkózó települések elnevezésű program keretében a következő hónapokban 21 újabb falu közelében épül a legszegényebb családok támogatását szolgáló naperőmű.
A programot koordináló Magyar Máltai Szeretetszolgálat MTI-hez kedden eljuttatott közleményében emlékeztettek: három éve Tiszabőn helyezték üzembe az első szociális naperőművet, amelynek áramértékesítésből származó bevételét a legszegényebb családok téli fűtésének támogatására fordítják.
A mintaprogram folytatásaként a Somogy vármegyei Lakócsa határában egy egyhektáros területen 1011 napelem összekapcsolásával alakítottak ki erőművet, amely már megkezdte a termelést, és éves árbevételéből mintegy 100 kisgyermekes család részesülhet támogatásban a téli fűtési idényben.
A kommünikében felhívták a figyelmet arra, hogy a Felzárkózó települések program részeként a következő hónapokban 21 falu határában létesítenek hasonló napelemparkokat.
A létesülő naperőművek összesített teljesítménye az ország legszegényebb településein élő, mintegy 2000 hátrányos helyzetű, kisgyermekes család támogatását teszi lehetővé az októbertől áprilisig tartó fűtési szezonban - olvasható a szeretetszolgálat tájékoztatásában.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 30. 06:00, szombat | Belföld
MÁV: folyamatos az egyeztetés az osztrák vasúttársasággal a Railjet-vonatok ügyében
2023. Szeptember 30. 06:00, szombat | Belföld
Újra zavartalan a termelés az Audinál
2023. Szeptember 30. 06:00, szombat | Belföld
Megkezdi a BYD elekromosautó-márka forgalmazását a Duna Autó
Megkezdi a BYD kínai elektromosautó-márka forgalmazását Magyarországon a Duna Autó október közepén - tájékoztatta a cég az MTI-t pénteken.
2023. Szeptember 29. 14:05, péntek | Belföld
Kihirdették a Prima Primissima díj idei jelöltjeit
A korábbi éveket jelentősen meghaladó számú jelölés érkezett az idei Prima Primissima díjra.