Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2013. Január 15. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Újra eljöhet a 300-as forintárfolyam

Újra eljöhet a 300-as forintárfolyam

Ezen a héten is a forint maradhat a fókuszban, miután a hazai deviza a múlt hét végére látványosan elhagyta magát és megközelítette az euróval szembeni 300-as szintet. Az elemzők már régóta mondják, hogy idén az árfolyam 300 fölé is emelkedhet, ugyanakkor a jóslatok az éves átlagra nagyjából 295 forint körül szóródnak. A múlt heti esésről hamar kiderült, hogy nem a nemzetközi helyzet okozta, a piacokon viszonylagos nyugalom volt, az amerikai gyorsjelentések jól indultak, a jen tovább esett, ahogy a dollár is és szép emelkedés volt a nyersanyagpiacokon.

A forint gyengülése egyértelműen annak a várakozásnak tudható be, hogy a márciusi jegybankelnök-váltással éles fordulat állhat be a monetáris politikában, beleértve az árfolyam esetleges mesterséges gyengítését is. Ezt eddig nem cáfolta meg senki a kabinet részéről.

Címkék: forintárfolyam

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.