Hírek
2016. Április 15. 07:51, péntek |
Helyi
Forrás: mti - fotó:illusztráció
Újra fészkelnek fekete gólyák Esztergom közelében
Visszatértek a Pilismaróti Erdészet területére a fekete gólyák és elfoglalták a nekik épített műfészket - közölte a Pilisi Parkerdő Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
A társaság tájékoztatása szerint három éve neveltek először fiókákat a fekete gólyák az erdészet területén, azonban fészkük az előző télen leszakadt. Mivel fészekpusztulás esetén a fekete gólyák nem építenek újat, a Duna-Ipoly Nemzeti Park és a Pilisi Parkerdő Zrt. munkatársai költőhelyüket műfészekkel pótolták.
Az április elején visszatért gólyapár a műfészket elfogadta és tovább építette. Mivel a madár fokozottan védett és érzékeny a zavarásra, a fészek körül 150 méteres védőzónát alakítottak ki.
A fekete gólya (Ciconia nigra) fehér "rokonával" ellentétben életét nem az emberek szeme előtt éli. A Pilismaróti Erdészet munkatársai a következő hónapokban a madarak megzavarása nélkül, megfelelő távolságból kísérik figyelemmel a fészek életét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
