Hírek
2013. Július 05. 09:09, péntek |
Helyi
Forrás: lvp
Újra retteghetnek a vérszívók – ismét szúnyogirtás

Újabb szúnyogirtás lesz Esztergom térségében, így hamarosan javulhat az időnként egyszerűen csak inváziónak nevezhető szúnyoghelyzet a városban is. A levegőből és a földről is zajlik majd a gyérítés.
Ismét elrendelte a kormány az országos katasztrófavédelmen keresztül a Duna magyarországi szakasza mentén történő szúnyoggyérítést, melynek költségeit a kormányzat fizeti. Az irtás légi és földi biológiai illetve kémiai módszerekkel történik, az eljárás során felhasznált szer pedig a közlemény szerint kizárólag a szúnyog és a hasonló méretű egyéb rovarok lárváira káros, az emberre nem veszélyes.
Esztergom és térségében a kémiai irtást hétfőn (július 8-án) végzik majd a szakemberek, míg a földről szerdán (július 10-én). Előbbit napnyugta előtt, utóbbit pedig napnyugta után.
Az időjárástól függően tartaléknapot is beiktatott a kivitelező, így ha rossz az idő, akkor várhatóan kedden és szerdán végzik a légi irtást, illetve csütörtökön és pénteken a földit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával
2025. Október 02. 11:19, csütörtök | Helyi
Idén először mentor-rezidens párosok is indulhatnak a Richter Érdemérem Díj háziorvosi pályázatán
2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi
Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon
A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.