Hírek
2013. Június 04. 10:40, kedd |
Helyi
Forrás: Esztergomi Futóművek
Ultrabalaton esztergomi bajnokokkal
A női és a férfi párosok közt is esztergomiak állhattak a dobogó legfelső fokára a 212 kilométeres Ultrabalatonon múlt hétvégén. A küzdelemnek rendszeres résztvevői az Esztergomi Futóművek Amatőr Sportegyesület tagjai.
Az esztergomi futók nagy várakozással tekintettek az idei Ultrabalaton elé, hiszen az elmúlt évben a Göbölös-Szabó Julianna – Papp Bálint páros az összes többi résztvevő csapatot maga mögé utasítva nyerte meg a versenyt. Mivel a táti teljesítménytúrázó és ultrafutó Papp Bálint idén úgy döntött, hogy egyedül vág neki a 212 kilométeres távnak, és ezt 29:49:45 idővel, bőven a szintidőn belül teljesítette is, Julcsi másik párt keresett és talált Deli Gergő személyében, akivel Esztergomi Gepárdok néven 17:28:57 idővel futották körbe a Balatont, és védték meg sikeresen a bajnoki címet. Az egyesület két női tagja, a tavaly még négyfős váltóban futó, azóta szép ultrasikereket elért nyergesújfalui Havasi Ágnes és Maráz Zsuzsanna ezúttal kettesben vállalták a megmérettetést, amely bravúros sikert hozott számukra. A 18:59:41 időeredmény nemcsak a női párosok közötti győzelemhez volt elegendő, hanem az abszolút harmadik helyhez is, ráadásul a lányok a második helyezett női párosnál közel két órával gyorsabban értek célba. Szintén párosban versenyzett Kalmár Károly a klubon kívüli Ambach Balázzsal együtt, akivel 21:52:43 idő alatt futották körbe a Balatont.

Az egyesület tagjai közül a legtöbben azonban összefogva, nagyobb létszámú csapatokban vállalkoztak a versenyzésre. Az ötfős csapatok közül a legjobban a Garai Zoltán, Meszes Csaba, Mitter Balázs, Pirtyák László és Szabó István összetételű Fussunk ultrát! nevű csapat szerepelt, amely 17:17:34 idővel érkezett vissza a rajt-cél helyszínére, a balatonaligai Club Aligában berendezett versenyközpontba. A nők ötfős csapatai között 20:52:53 eredménnyel ért célba a Futólábak felturbózva névre keresztelt együttes, melynek tagjai Kócsi Anikó, Molnár Éva, Tokodi Ildikó, Tóth Anna és Vanek Dorina voltak. Az Esztergomi Futóművek és a Balassa iskola együttműködésében szerveződött, Gaál Gábor, Juhász Dániel, Kiss Alexandra, Molnár Péter, Szabó Krisztián és Zámbó Tibor összeállítású csapat 18:46:41 idő alatt kerülte meg a magyar tengert, rajtuk kívül pedig a klub tagjai közül Kotsis Éva, Ormai Tamás és Szerencsés Tamás vett részt a viadalon egy-egy családi, illetve munkahelyi csapatban, valamint Mata Zoltán kerékpárral teljesítette a kört.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
