Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2012. Március 02. 07:09, péntek | Külföld
Forrás: mno / MTI

Ungvár a második legszennyezettebb város

Ungvár a második legszennyezettebb város

Nyugat-Ukrajna második legszennyezettebb levegőjű városává vált Kárpátalja központja, Ungvár, amely korábban a légszennyezettségi mezőny közepe táján foglalt helyet – írta az ukrajnai zöldek pártjának honlapja.

A rangsorban az első Mariupol, Ungvárt pedig Gorlovka, Odessza és Rovno követi. A légszennyezettség legfőbb oka a formaldehid, amely gépkocsi-üzemanyag elégetése nyomán keletkezik. Ungváron jelenleg több mint 20 ezer, forgalomba helyezett gépjármű van, vagyis minden harmadik lakosra jut egy gépkocsi.

A felmérés, amely szerint romlott a kárpátaljai nagyváros helyzete, csak az iparilag kevésbé fejlett, igazi nagy légszennyező üzemek nélküli Nyugat-Ukrajnára vonatkozott. A dnyepropetrovszki, zaporozsjei, harkovi, donyecki iparvidék mind az Ukrajnát két részre osztó Dnyeper folyótól keletre lévő országrészben van.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.

2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld

Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit

Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.