Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2012. Június 22. 11:36, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Utólag elfogadhatnak hálapénzt a Veszprém megyei kórházban dolgozók

Utólag elfogadhatnak hálapénzt a Veszprém megyei kórházban dolgozók

Utólag elfogadhatnak hálapénzt a Veszprém megyei Cholnoky Ferenc Kórházban az egészségügyi dolgozók - mondta az intézmény főigazgatója pénteken az m1 Ma Reggel című műsorában.

Rácz Jenő, aki egyben a Magyar Kórházszövetség elnöke, felidézte: a munka törvénykönyvének július elsejétől hatályos szabályai szerint a hálapénz elfogadása bűncselekménynek számít, kivéve akkor, ha a munkáltató máshogy rendelkezik. A főigazgató hangsúlyozta, hogy az előre kikövetelt hálapénz bűncselekmény, így az minden intézményben tilos. Az intézményvezetők viszont dönthetnek úgy, hogy a hálapénz utólagos elfogadását engedélyezik.
Ennek alapján a saját intézményére vonatkozóan Rácz Jenő csütörtökön kiadta főigazgatói utasítását, amelyben leszögezte, a Veszprém megyei Cholnoky Ferenc Kórházban a továbbiakban is ragaszkodni kell ahhoz, hogy az egészségügyi etikai elveknek megfelelően történjen az egészségügyi ellátás, s ennek fényében a hálapénz kikövetelése bűncselekménynek számít, a paraszolvencia utólagos elfogadása viszont nem. Rácz Jenő arra is kitért: a hálapénz ügyének rendezése egy bonyolult dolog, s egy jogszabályi tiltással még nem lehet megoldani ezt a problémát. A Népszabadság csütörtöki számában azt írta: a lapnak nyilatkozó kórházigazgatók nem tervezik ilyen utasítás kiadását, mivel úgy vélik, e kérdésben nincs jó megoldás. Az egészségügyi államtitkárság a Népszabadság erre vonatkozó kérdéseire azt közölte: a hálapénz ügyét komplex társadalmi kérdésként kezelik. "A probléma megoldása a korszerű betegellátás egyik feladata lesz" - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.