Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2017. Október 04. 11:52, szerda | Külföld
Forrás: mti

Vadászgépek kíséretében szállt le Londonban egy gép biztonsági riadó miatt

Vadászgépek kíséretében szállt le Londonban egy gép biztonsági riadó miatt

Biztonsági riasztás miatt a brit királyi légierő (RAF) két Typhoon típusú harci gépének kíséretében szállt le szerdán az egyik londoni repülőtérre a Ryanair ír légitársaság Litvániából érkező repülőgépe.

A Ryanair közölte, hogy a riasztást "gyaníthatóan hamis" bejelentés okozta, de a cég szóvivője ennek részleteire nem tért ki, csak annyit mondott, hogy a bejelentést a litván hatóságok kapták.

A Boeing 737-es Kaunasból tartott a londoni Luton repülőterére, amikor az incidens történt. A riasztás után a kelet-angliai Coningsby mellett működő RAF-támaszpontról két Typhoon vadászgép szállt fel, és az ilyen esetekre kijelölt leszálló repülőtérre, a Londontól északkeletre fekvő Stanstedre kísérte az utasszállítót.

A Ryanair gépe baj nélkül leszállt, az utasokat busszal vitték át az eredeti célállomásra, Luton repülőterére.

Stansted repülőterét rövid időre lezárták, de a forgalom azóta újraindult.

A légierő szóvivője megerősítette a riasztást. Közölte: "műveleti okokból" a két harci repülőgépnek engedélyezték, hogy lakott terület felett átlépjék a hangsebesség határát - ami hangrobbanással jár -, és az ebből eredő "kényelmetlenségért" a légierő elnézést kér a helyi lakosságtól.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.